logo

Jak długo czeka się na kredyt?

leasingPodczas zaciągania kredytu na pokrycie nieprzewidzianych, nagłych potrzeb finansowych okres oczekiwania na przekazanie środków przez bank nabiera kluczowego znaczenia. Z tego też powodu warto wiedzieć, ile standardowo należy czekać na wypłatę gotówki i co zrobić, aby uniknąć opóźnień.

Ostra rywalizacja między bankami sprawiła, że w przypadku kredytów gotówkowych może to być nawet kilkadziesiąt minut. Dla odmiany przy zaciąganiu zobowiązań zabezpieczonych hipoteką termin udostępnienia środków jest wyszczególniony w umowie, aczkolwiek ich przekazanie nastąpi po przedstawieniu odpowiednich dokumentów m.in. potwierdzających zakup nieruchomości. Jeżeli klient ma problemy ze skompletowaniem stosownych środków, wypłata kredytu może się znacząco przedłużyć. Zdarza się, że dopiero po kilku miesiącach kredytobiorca otrzyma fundusze z banku.

W przypadku kredytów udzielanych na poczet zakupu samochodu, będących alternatywą dla leasingu samochodowego, procedura dostarczenia gotówki najszybciej będzie przebiegać, jeżeli dług będzie zaciągany albo w tzw. autobanku, albo u dilera świadczącego usługi pośrednictwa w zdobyciu kredytu. Jeśli samochód kupujemy od osoby prywatnej, i posiadamy tzw. promesę, zbywca powinien otrzymać zapłatę po przedstawieniu kredytodawcy umowy kupna-sprzedaży.

Dlatego dobrze jest najpierw postarać się o leasing a dopiero potem przedłożyć propozycję sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?