blog - blog

O czym pisać na blogu?

Chcesz zacząć blogowanie, a dokładnie sam nie wiesz na jaki temat chcesz pisać? Ten problem pojawia się bardzo często. Aby zachęcić czytelników swojego bloga nie możesz pisać o byle czym. Każdy twój wpis musi być interesujący, a także musi pobudzać użytkownika do tego by wyraził swoją opinię na temat wpisu. Czym byłby blog bez komentarzy innych osób? Zapewne marnym blogiem, do którego treści nie warto było by dodawać bo po co? Skoro i tak nikt nie oceni tego o czym napisaliśmy.

A więc o czym pisać?

Na blogu przede wszystkim umieszczaj informacje na tematy, którymi się zajmujesz na co dzień i w których czujesz się swego rodzaju specjalistą. Nie pisz o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia by nie zostać wyśmianym przez innych. Jeżeli już zamierzasz pisać na tematy których nie znasz to dodaj informację, że dopiero się uczysz i jeżeli ktoś coś wie na ten temat więcej to niech wyrazi swoją opinię w komentarzu, za co będziesz bardzo wdzięczny. Tym samym tworząc tematy w których na końcu pytasz np. A wy co o tym sądzicie? Masz pewność, że jeżeli ktoś poświęci czas na przeczytanie twojego artykułu to z miłą chęcią podzieli się z tobą zdaniem chociażby ,, pierwsze słyszę, dziękuje za informacje ”.

Jak oceniacie ten wpis? Przydatny czy też nie 😛 ??

3 myśli na temat “O czym pisać na blogu?

  1. Tematy poruszane na blogu są naprawdę czymś bardzo ważnym. Według mnie autor wpisu powinien być profesjonalista w swojej dziedzinie o której pisze. Każdy wpis nie może być oparty na domysłach. Wszystko musi być potwierdzone jakimiś badaniami, testami czy też opiniami innych.

    Osoba, która dodaje byle jaki artykułu, które niczym nie są potwierdzone tylko pokazuje swoją niewiedzę.

    Dlatego uważam, że lepiej prowadzić bloga na 1-2 tematy w których czuje się człowiek pewnie, niż po prostu pisać bełkoty na różne tematy.

    Pozdrawiam,
    Irek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?