numer1

Naprawa Laptopa firmy HP model NC6000

We wpisie tym pozwolę sobie zaprezentować sposób naprawy Laptopa HP NC6000, które posiadają wadę fabryczną i po pewnym czasie istnieje problem z ich uruchomieniem, bądź zawieszają się podczas pracy, czy też w trakcie uruchomienia. Problem ten naprawdę pojawia się masowo. Wiele for dyskusyjnych poruszało ten temat, aż w końcu została odnaleziona wada. Głównie wadą w tym przypadku jest układ D0239 zwany inaczej MAXIM MAX1987. Ale o tym w dalszej części artykułu. Dodam, że ostatnio z ciekawości kupiłem uszkodzonego HP NC6000 na allegro za 30zł. W aukcji, sprzedający pisał o tym, że płyta główna jest uszkodzona, laptop nie włącza się. Zakup był w ramach testu :) 30 zł to nie majątek, więcej zawsze mogę wziąć za ten komputer sprzedając go w częściach. Ktoś miał go wyrzucać to i wolał zarobić 30 zł :). Po wykonaniu sposoby, który w skrócie znajduję się poniżej, bądź w całości w linku, znajdującym się w dolnej części artykułu.

Objawy uszkodzonego Laptopa NC6000

Otóż jedną z objaw takiego uszkodzenia jest zapalenie się żółtej diody oraz wiatraków, a następnie wyłączenie się Laptopa.
Kolejną z objaw jest całkowity brak oznak życia laptopa.

Sposoby uruchomienia HP NC6000?

Sposób na uruchomienie numer 1

W sposobie tym należy mocno przycisnąć panel nad klawiszami F11-F12. Czasami pomaga, czasami nie, gdyż jest tam ciężko docisnąć to miejsce. Ułatwić sobie to możemy odkręcając górny Panel. W tym celu wystarczy wykręcić około 3 śrubki z tyłu Laptopa.

Kolejna metoda na odpalenie to przyciski K, L, O, P. Miejsce to da się bardziej przygnieść niż wyżej wymieniony punk F11-F12.

NC 6000 problem z odpaleniem, miejsce numer 2 na docisk

Naturalnie podczas wykonywania docisku należy użyć przycisku POWER (włącz).

Cały problem polega we wcześniej wspomnianym układzie MAX-a.

maxim_max_1987

Aby pozbyć się problemu należy:

  1. Przelutować układ
  2. Wymienić układ max-a
  3. Podgrzać układ za pomocą HOT-AIR, aż zacznie on pływać

Metody te sprawdziły się w ponad 46 przypadkach na 50. Nawet ja potwierdzam, że wykonałem to samo z zakupionym, uszkodzonym, laptopem z allegro! Więc musi być coś w tym :) Więcej informacji na temat tej naprawy w linku poniżej. Zapraszam jeżeli interesuje Cię ten temat.

Treść wpisu została napisana na bazie: http://raspberry.rzeszow.pl/komputery/problem-z-hp-nc6000-rozwiazanie.html
W linku powyżej znajdą Państwo obszerną instrukcję wraz ze zdjęciami rozebranego Laptopa. Dokładnie widać, gdzie znajduje się wspomniany układ MAX.
Nie widzimy sensu w ponownym kopiowaniu artykułu. Zachęcamy jednak Państwa do przeczytania go, na pewno niektórym z Państwa pomoże On na zaoszczędzeniu dość sporej sumy związanej z naprawą, bądź pozwoli na dalsze użytkowanie komputera, gdyż zazwyczaj trafiają one na złom.

Prosimy o zostawianie komentarzy w temacie tym, bądź bezpośrednio pod wskazanym wyżej linkiem na Raspberry. Dodajcie informacje ile po naprawie działa wasza Laptop.

2 myśli na temat “Naprawa Laptopa firmy HP model NC6000

  1. Dopóki sam nie przetestowałem tego na moim złomie to bym w to nie uwierzył, ale ten sposób naprawdę działa i pomógł mi w naprawie mojego Laptopa HP. Cieszę się bardzo, że ktoś potrafił napisać taki artykuł. Oby więcej tego typu artykułów.

  2. Miałem swego czasu podobny problem z tym Laptopem. Często gdy korzystałem z Internetu w Warszawie, gdy byłem w pracy to wyłączał się laptop oraz miał problemy z Włączeniem. Problem, który został tu opisany bardzo mi pomógł. Od teraz mogę dalej cieszyć się moim ulubionym komputerem. Wszystko wina układu MAX ! Naprawdę sposób tu działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?