Print-catridge(s) missing or not detected

Zastanawiający bład w urządzeniu wielofunkcyjnym HP.

Zawsze, gdy potrzebujemy jakiejś rzeczy to wszystko zazwyczaj się pieprzy. Dziś miałem takie przypadek z moją drukarką HP, która odmówiła mi drukowania. Nie mówię, że drukarki te są złe, bo zawsze kupuję HP, chyba tylko 1x miałem lexmarka, ale strasznie odstraszyła mnie cena tuszy. Wracając do problemu to podczas próby drukowania – na wyświetlaczu mojej drukarki zobaczyłem błąd o treści: print cartridge(s) missing or not detected.

Print-catridge(s) missing or not detected

Czytając wiele tematów na różnego rodzaju forach znalazłem informację, że zapewne drukarka jest zabrudzona. Przeczyściłem ją trochę za pomocą alkoholu, ale niestety nie przyniosło to efektu, a nadal potrzebowałem wydrukować dokumenty, które będą mi potrzebne z samego rana.

Najpierw znalazłem tego typu instrukcję na stronie producenta:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c01458297

Potem dopiero odszukałem potrzebnej informacji, która pomogła mi w rozwiązaniu mojego problemu.

Na blogu: http://raspberry.rzeszow.pl/komputery/naprawa-bledu-print-cartridges-missing-or-not-detected-hp.html, można znaleźć informacje w jaki sposób to naprawić. Znajduję się tam filmik oraz porada w postaci tekstu. Powyżej udostępniłem link do artykułu więc nie widzę sensu ponownie kopiować treści tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?