autokarem-do-rumunii

Tajemnicza oferta wycieczkowa

Znalezienie ciekawej oferty wycieczkowej nie jest trudne, gdyż magazyny prześcigają się w reklamowaniu kurortów i ciepłych krajów. Na wielu zdjęciach można znaleźć opalające się rodziny oraz popijających na plaży drinki ładnie opalonych mężczyzn. Tak działa marketing, mający na celu przyciągnięcie uwagi osób planujących wypoczynek na wakacje lub w czasie urlopu.

romania-ok

Mroczne zamczyska

W tym rejonie świata obejrzeć można mroczne zamczyska, bardzo rozległych rozmiarów, kryjące w sobie zapewne ukryte przejścia i podziemne korytarza, były one budowana na skałach, aby dostęp w czasie ataku najazdów był ograniczony. Kraina Drakuli ma takich zamków do odwiedzenia bardzo wiele, jedne mogły stanowić rezydencje letnie, a inne zimowe. Położenie ich w górach między innymi w Karpatach, sprawia iż wycieczki są połączone ze wspinaczką na szlakach, a widoki z góry roztaczają się na pięknie zalesione doliny, z malowniczym krajobrazem zarówno zimą, jak też latem.

 zamek-w-rumunii

Śladami tajemnicy

Tylko nieliczni urlopowicze, to prawdziwi traperzy, chcący zwiedzić jak największy kawałek świata w całym swoim życiu. Tacy ludzie poszukują nie tylko wrażeń, ale także starannie planują każdy wyjazd, sprawdzając bardzo dokładnie, w którym regionie jeszcze nie byli i jakiego miejsca nie zwiedzili. Niektórzy podróżują całymi rodzinami i zdobywają cenne doświadczenia w postaci nauki obcych języków, a także poznawani kultury danego kraju, a te bywają dość różnorodne. W niektórych krajach można się natknąć na prawdziwe legendy, a ta o Drakuli, jest chyba jedną z najsłynniejszych na świecie. Jednych inspiruje do poszukiwania śladów istnienia owego hrabiego, który słynął niegdyś ze swojego okrucieństwa. Jego legenda wiedzie do Rumunii, a konkretnie można odnaleźć miejsca rządów rzekomego wampira, wybierając wycieczki do Transylwanii.

gory-transylvania

Tam właśnie ów wampir miał swoją siedzibę i tam roztaczał swoje złe moce, a także atakował miejscową ludność. Legenda głosi także iż ta istota, nie miała odbicia w lustrze, a także była nieśmiertelną, można ją było unicestwić jedynie dokonując pewnego rodzaju obrzędów.

2 myśli na temat “Tajemnicza oferta wycieczkowa

  1. Rumunia jest świetnym miejscem do spacerowania po górach i zwiedzania opuszczonych / ruin zamków. Krajobraz jest bajeczny, byłam tam już 2x w różnych miejscach. Polecam się tam wybrać wszystkim.

  2. Polecam Transylwanię, która na pewno oczaruje Państwa swoimi widokami. Byłam tam raz i z pewnością jeszcze kiedyś się wybiorę, jak dzieci mi trochę podrosną. Na wycieczkę wyruszyliśmy z Krakowa z biurem Chortycia, polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?